15 sty

Czy za każdym razem, gdy organizuję konkurs muszę zgłaszać zbiór do GIODO?

Wraca do mnie jak bumerang pytanie dotyczące zbiorów danych osobowych, które zawierają dane osobowe różnych osób w różnym zakresie pól informacyjnych, takich jak „uczestnicy konkursów”, czy „uczestników szkoleń”. W zależności od wydarzenia, raz zbiera się szerszy zakres danych od uczestników (dane teleadresowe, PESEL, dane kontaktowe), a czasami węższy (np. tylko imię, nazwisko i e-mail). Pytanie brzmi, czy za każdym razem, gdy planujemy zbierać dane do tego zbioru, powinniśmy zgłaszać zmianę do GIODO? A może każdy konkurs (szkolenie) zgłaszać jako odrębny zbiór?Dane do tych zbiorów zbierane są w sposób cykliczny. Nie zmieniają się kategorie osób ani cel przetwarzania, jedynie zakres zbieranych danych. Do GIODO należy zgłosić jeden zbiór danych osobowych „uczestnicy konkursów (szkoleń)”. Robimy to tylko raz i zgłaszamy najszerszy zakres danych jaki zbieramy.

Jeżeli powołaliśmy ABI-ego, a zbiór danych nie zawiera danych wrażliwych, to zamiast zgłaszać go w GIODO umieszczamy w ogólnodostępnym rejestrze prowadzonym przez ABI-ego.

Sylwia CzubSpodobał Ci się ten wpis? Masz jeszcze jakieś pytania? A może potrzebujesz pomocy przy danych osobowych? Pomogłam już wielu, pomogę i Tobie!

Napisz do mnie


Data aktualizacji: 3 czerwca 2018