19 Lis

Czy ADO może uzyskać od podmiotu przetwarzającego listę osób upoważnionych?

Jak najbardziej, zgodnie z art, 28 RODO masz prawo kontroli tego w jaki sposób podmiot przetwarzający zajmuje się, przetwarza, zabezpiecza dane które mu powierzyłeś. W szczególności masz prawo wiedzieć, kto po jego stronie został upoważniony do przetwarzania tych danych osobowych.

Możesz także zweryfikować czy i w jakim zakresie takie upoważnienia zostały nadane, czy zostały zawarte umowy o zachowaniu poufności lub czy w inny sposób te osoby zostały zobligowane do zachowania poufności. Będzie to jedna z form kontroli, do których uprawniony jest administrator na mocy art. 28 ust. 3 RODO.


Autorką tekstu jest Sylwia Czub-Kiełczewska, specjalista ds. ochrony danych osobowych oraz certyfikowany audytor wewnętrzny ISO 27001 Spodobał Ci się ten wpis? Masz jeszcze jakieś pytania? A może potrzebujesz pomocy przy danych osobowych? Pomogłam już wielu, pomogę i Tobie! Napisz do mnie


Zapraszam na moje (bardzo praktyczne i konkretne) szkolenia: Akredytowane szkolenia z ochrony danych osobowych.

We wpisie wykorzystano zdjęcie z serwisu Pixabay.com.


Data aktualizacji: 19 listopada 2020