19 cze

Oświadczenie o stanie zdrowia w związku z COVID-19

Po niefortunnych moim zdaniem wytycznych MKiDN dotyczących obowiązku uzyskiwania informacji o stanie zdrowia, dostaję od Was bardzo dużo pytań, czy faktyczne można to robić i jak to robić. Na temat legalności tego działania wypowiadałam się we wcześniejszym wpisie, tym razem pomogę Wam rozwiązać problem w praktyce.

Wieloktronie wypowiadałam się, że najlepszym i najprostszymy rozwiązaniem jest wprowadzenie zasad dotyczących udziału w wydarzeniu lub pracy stacjonarnej. Zgodnie z zaleceniami GIS osoby, należy zapewnić, aby takie osoby były zdrowe i nie miały styczności z osobami chorymi, co oczywiście ma sens, bo minimalizuje ryzyko rozprzetrzeniania się koronawirusa.Ponieważ łatwo coś powiedzieć, a trudniej zrobić, udostępniam Wam przykładowe wzory:


Autorką tekstu jest Sylwia Czub-Kiełczewska, specjalista ds. ochrony danych osobowych oraz certyfikowany audytor wewnętrzny ISO 27001
Spodobał Ci się ten wpis? Masz jeszcze jakieś pytania? A może potrzebujesz pomocy przy danych osobowych? Pomogłam już wielu, pomogę i Tobie! Napisz do mnieZapraszam na moje (bardzo praktyczne i konkretne) szkolenia!

We wpisie wykorzystano zdjęcie z serwisu Pixabay.com.


Data aktualizacji: 19 czerwca 2020