12 Lut

Jak często powinny być przeprowadzane sprawdzenia?

Pytanie padło od Pana Grzegorza:
Czy sprawdzenie odbywa się na żądanie dyrektora, czy też co pewien okres czasu? 
Czy roczne sprawozdanie jest wymogiem odgórnym (narzuconym przez GIODO) oraz czy każde sprawozdanie roczne musi zostać wysłane o GIODO?
Na chwilę obecną nie wiadomo jaką częstotliwość przeprowadzania sprawdzeń uchwali ustawodawca. W projekcie rozporządzenia MAiC jest mowa o planowanym sprawdzeniu raz do roku oraz dodatkowym sprawdzeniu na zlecenie GIODO lub na skutek zaistnienia incydentu. Pragnę podkreślić, że podobne sprawdzenia w przypadku informacji niejawnych są przeprowadzane raz na 3 lata ze względu na fakt, że taki kompleksowy audyt blokuje pracę instytucji na pewien czas.
Czekamy na ustalenia dotyczące rozporządzenia, z nadzieją, że ustawodawca zrozumie, że potrzebą zmian było ułatwienie a nie utrudnianie wykonywania działalności gospodarczej… Jeżeli sprawdzenie będzie musiało być przeprowadzane raz do roku, to sprawozdanie z tego sprawdzenia będzie przygotowywane również raz do roku (plus dodatkowe na zlecenie GIODO lub po incydentalnym sprawdzeniu).

 Tylko sprawozdania przygotowane na zlecenie GIODO wysyła się do GIODO.
W pozostałych przypadkach przekazuje się je administratorowi danych (zgodnie z art. 36a ust 2: sprawdzanie zgodności przetwarzania danych osobowych z 
przepisami o ochronie danych osobowych oraz opracowanie w tym 
zakresie sprawozdania dla administratora danych)

Sylwia CzubSpodobał Ci się ten wpis? Masz jeszcze jakieś pytania? A może potrzebujesz pomocy przy danych osobowych? Pomogłam już wielu, pomogę i Tobie!

Napisz do mnie