11 Maj

Czy muszę powoływać Administratora Bezpieczeństwa Informacji (ABI-ego)?

To pytanie, na które odpowiedziałam już wielokrotnie, a i tak wraca jak bumerang. Wszystko ze względu na duży nacisk ze strony firm oferujących usługę zarejestrowania ABI-ego w jawnym rejestrze GIODO. Powołują się ona na zmianę w przepisach i artykuł w Inforze (tutaj mój wpis na temat przekłamania w tym artykule), aby skłonić bibliotekę do rejestracji.
Zgodnie z Art. 36a. 1. ustawy: Administrator danych może powołać administratora bezpieczeństwa informacji.

Może, ale nie musi. To on podejmuje decyzję, czy mu się to opłaca. I za nie powołanie i nie zarejestrowanie ABI-ego w GIODO nie grożą żadne konsekwencje, bo nie ma takiego obowiązku.

Sylwia CzubSpodobał Ci się ten wpis? Masz jeszcze jakieś pytania? A może potrzebujesz pomocy przy danych osobowych? Pomogłam już wielu, pomogę i Tobie!

Napisz do mnie